امروزه استفاده از گوشی های لمسی در سراسر دنیا گسترده شده است و هر ساله این تلفن های هوشمند در حال بهبود کیفیت و کمیت هستند. با توجه به اینکه صفحه نمایش لمسی این گوشی ها روی سطح آن ها قرار دارد و در معرض ضربات کوچک و بزرگ هستند، یکی از بیشترین خرابی ها در بین گوشی های لمسی مربوط به این مورد است. این مورد ربطی به برند گوشی نیز ندارد و تاچ تمامی برند ها از جمله سامسونگ، هواوی، شیائومی، سونی، نوکیا و... می توانند با این مشکل مواجه شوند.

اگر احساس می کنید صفحه لمسی گوشی اندروید شما به درستی کار نمی کند و عکس العمل مناسبی در برابر حرکات انگشتان شما ندارد، می توانید از برنامه های مخصوص تست و بررسی صفحه نمایش لمسی استفاده کنید. این برنامه ها به شما کمک می کنند مشکلاتی که تاچ اسکرین گوشی شما ممکن است داشته باشد را تشخیص داده و به شما نمایش دهند.

در ادامه مطلب، 4 مورد از برترین برنامه های تست و بررسی صفحه نمایش لمسی گوشی های اندرویدی را معرفی کرده ایم.


معرفی بهترین برنامه های تست تاچ اسکرین اندروید

 

برنامه Touch Screen Test

برنامه Touch Screen Test

برای شروع، بیایید به یک برنامه نگاهی بیندازیم که اصول یافتن مناطق مرده روی صفحه نمایش شما را در بر می گیرد. این برنامه رایگان دارای تبلیغات بنری نیست و تنها یک بوم خالی است که می توانید با انگشت خود روی آن خط بکشید.

اگر نمی توانید در یک نقطه خاص، خطی ترسیم کنید، به شما می گوید که قابلیت های لمسی در آنجا آسیب دیده است. از آنجا که برنامه کاملا به آزمایش صفحه لمسی اختصاص داده شده است، نمی توانید از انگشت خود به فهرست منوی برنامه بروید. درعوض، باید دکمه Volume Up یا زیاد کردن صدا را روی تلفن خود فشار دهید تا منو ظاهر شود. پس از آن، می توانید از طریق Volume Down روی گزینه های موجود در من جابجا شوید و سپس Volume Up را فشار دهید تا گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. این مورد اجازه می دهد تا در حالی که منو باز است، صفحه لمسی را تست کنید.

»»» دانلود از گوگل پلی

 

برنامه MultiTouch Tester

برنامه MultiTouch Tester

اگر به دنبال مناطق مرده در صفحه خود نیستید، اما علاقه مند هستید که قابلیت چند انگشتی گوشی خود را تست کنید، برنامه MultiTouch Tester را امتحان کنید. این برنامه یکی از ساده ترین برنامه های تست قابلیت چند لمسی صفحه نمایش اندروید است که ابزار نقاشی و ویژگی های دیگری ندارد و این امکان را به شما می دهد تا بدانید که چند انگشت تلفن شما می تواند به طور همزمان کنترل شود.

همانطور که چندین انگشت را به طور همزمان روی صفحه قرار می دهید، برنامه هر یک را شماره گذاری می کند و رنگی منحصر به فرد به آنها می دهد. همچنین، تعداد انگشتان دست روی صفحه را ثبت می کند. هنگامی که انگشتان دست خود را رها می کنید، برنامه هنوز بالاترین شماره شناسایی شده را به خاطر می آورد.

»»» دانلود از گوگل پلی

 

برنامه Screen Test Pro

برنامه Screen Test Pro

به دنبال یک برنامه پر از ویژگی های متنوع هستید؟ پس مطمئن شوید که Screen Test Pro را امتحان کنید. این نرم افزار دارای ویژگی های عالی بسیاری است که آن را به یک فروشگاه کامل برای تمام نیازهای تست صفحه لمسی شما تبدیل می کند.

برای شروع، Screen Test Pro دو تستر لمسی را که در بالا قرار می دهد و آنها را در یک برنامه قرار می دهد. این شامل یک ویژگی طراحی خط و یک تستر انگشت چندگانه است، که هر دو کار را به خوبی انجام می دهند.

همچنین، برنامه شامل یک تستر فشار است که می تواند بررسی کند که آیا تلفن شما ضربه های نرم یا سخت را تشخیص می دهد یا خیر. اگر تلفن شما این ویژگی را نداشته باشد، هر چقدر هم که این صفحه را لمس کنید، فقط نتیجه 1 را نشان می دهد. با این وجود، دستگاه های پیشرفته تر بسته به میزان فشار، مقادیر بین 0 تا 1 نشان می دهند.

ابزار های Screen Test Pro محدود به این موارد نیست. این نرم افزار دارای چندین ابزار برای تست توانایی صفحه نمایش شما برای نمایش رنگ و اشباع است. یک ابزار شمارنده پیکسل ها، ابزاری برای تست صاف بودن انتقال رنگ ها و تستر نشت صفحه نیز وجود دارد.

»»» دانلود از گوگل پلی

 

برنامه Touchscreen Test

برنامه Touchscreen Test

این برنامه را با اولین مورد بالا اشتباه نگیرید، Touchscreen Test به دلیل نحوه ارزیابی صفحه نمایش شما ارزش تست بالایی دارد. در حالی که دیگر اپ ها به شما امکان می دهند تا نقاط مرده را پیدا کنید، Touchscreen Test از یک روش منحصر به فرد استفاده می کند که نشانگر روشنی از مکان های مشکل دار در شما می باشد.

هنگامی که برنامه را اجرا می کنید، یک شبکه خالی از دایره ها مشاهده خواهید کرد. وقتی لکه ای را روی شبکه لمس می کنید، به رنگ سبز روشن می شود و به همین ترتیب می ماند. اگر نقطه مرده ای وجود داشته باشد، دایره مربوط با آن نقطه روشن نمی شود. پس از آن، می توانید اطراف آن منطقه را امتحان کنید و ببینید که میزان منطقه مرده صفحه نمایش چقدر است.

بعد از اینکه انگشت خود را در کل صفحه نمایش حرکت دادید، شبکه ای از دایره ها موجود خواهد بود که نقاط سبز عملکرد طبیعی را نشان می دهند و نقاط خالی یک منطقه مرده را نشان می دهد و سپس می توانید از این شبکه به عنوان نقشه مناطق مرده تلفن خود استفاده کنید.

»»» دانلود از گوگل پلی

 

منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/33865

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است