عمل اندازه گیری در صفحه نمایش سیستم عامل های مختلف کار آسانی نیست. زیرا هیچ سیستم عاملی ابزار اندازه گیری آیتم های مختلف مانند خط کش ها را در دسکتاپ خود ندارد. یکی از روش های اندازه گیری موارد روی صفحه نمایش این است که یک تصویر از آیتم مورد نظر گرفته شود و سپس با وارد کردن آن در برنامه های ویرایش تصویر مانند GIMP، اندازه آن را به دست آورید. اما این کار خسته کننده است و اگر شما نیاز دارید که موارد مختلف را به طور پیاپی روی صفحه اندازه بگیرید، می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

برنامه ScreenRuler یک نرم افزار رایگان است که خط کش را به صفحه نمایش سیستم عامل ویندوز شما اضافه می کند. همچین این امکان را به شما می دهد که چندین خط کش را اضافه کنید، سایز خط کش را تنظیم کنید، مرکز مورد نظر خود را علامت گذاری کنید، موقعیت های ماوس را علامت گذاری کنید، خط کش ها را به بالای صفحه نمایش بچسبانید، یک پنجره را اندازه بگیرید و... . همچنین از مقیاس های مختلف مانند سانتی متر (cm)، اینچ (in)، پوینت (pt) و درصد به عنوان واحد اندازه گیری پشتیبانی می کند.


برای دانلود نرم افزار ScreenRuler می توانید از این لینک استفاده کنید و پس از اتمام دانلود، به راحتی آن را اجرا کنید. این برنامه قابل حمل (پرتابل) است و نیازی به نصب ندارد. همچنین می توانید چندین نمونه از آن را اجرا کنید و اینگونه شما چندین خط کش را به طور همزمان در دسکتاپ خود خواهید داشت.

برای افزودن نشانگر، کدر کردن خط کش یا تغییر جهت آن، اندازه گیری یک پنجره یا علامت زدن مرکز خط کش کافیست روی آن راست کلیک کنید. منویی با بسیاری از گزینه های شخصی سازی کردن خط کش را مشاهده خواهید کرد. به علاوه، برای تغییر اندازه خط کش کافیست تا از یک لبه آن، عمل درگ اند دراپ را با موس خود انجام دهید.

برنامه ScreenRuler

اگر به یک خط کش با طول مشخص نیاز دارید، پس از راست کلیک روی آن، گزینه Set length را انتخاب کنید و طول دقیق را به خط کش بدهید. برای تغییر واحد اندازه گیری آن نیز، می توانید در منویی که با راست کلیک باز می شود، روی پیکسل کلیک کنید و معیار مورد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید و آن جا مقیاس را تغییر دهید.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/9f54f

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است