یكی از مهمترین و پراستفاده ترین بخش های مدیریت پرونده ها در ویندوز، اطمینان از صحت نامگذاری آنهاست. بهتر است هنگام ایجاد فایل ها، نام های مناسبی به آنها بدهید و آنها را در پوشه هایی با اسم مناسب قرار دهید تا جستجوی آن ها در آینده برای شما راحت تر شود. اگر در حال سازماندهی پرونده ها هستید، می توانید با ایجاد پوشه ها و انتقال فایل های مورد نظر خود به آن شروع کنید و سپس آنها را تغییر نام دهید. شاید این ایده خوبی باشد که به فایل های خود، نام پوشه ای که در آن قرار دارند نیز بدهید و یک روش ساده و خودکار به منظور این کار وجود دارد که می تواند در وقت شما بسیار صرفه جویی کند.


استفاده از نام پوشه برای فایل های درون آن

یکی از ساده ترین ابزارها برای نامگذاری گروهی فایل ها، برنامه متن باز FocusOn Renamer است که می توانید آن را از این لینک، دانلود و سپس نصب و اجرا کنید. با فرض اینکه پرونده های خود را به یک پوشه منتقل کرده اید، به همه پرونده ها می توانید نام پوشه ای که در آن قرار دارند را بدهید. در تصویر زیر، پرونده ها در پوشه ای به نام Dogs قرار دارند. این پوشه در پوشه دیگری به نام My test folder قرار دارد. هنگام تغییر نام فایل های موجود در پوشه Dogs، نام پوشه My test folder هنگام نامگذاری پرونده ها درج نخواهد شد و فقط نام پوشه ای که پرونده ها در آن قرار دارند (در اینجا Dogs) در نظر گرفته می شود.

پوشه همراه با فایل های آن برای نامگذاری گروهی

در تنظیمات برنامه هیچ چیزی وجود ندارد که بخواهید برای افزودن نام پوشه به نام فایل ها تغییر دهید. بدین منظور، گزینه Select a template to add را انتخاب کرده و یکی از انواع بسیاری از موارد موجود همانند اندازه، تاریخ و... را که می خواهید به نام پرونده اضافه شود را انتخاب کنید. همچنین می توانید پسوند فایل ها را نیز تغییر دهید که البته ما انجام این کار را توصیه نمی کنیم.

بر روی دکمه Add Files کلیک کنید و تمام پرونده هایی را که می خواهید تغییر نام دهید انتخاب کنید. سپس روی Rename کلیک کنید. این عمل زمان زیادی نخواهد برد و طول مدت زمان آن، بستگی به تعداد پرونده هایی دارد که باید تغییر نام روی آن ها اعمال شود. برای پرونده های هم نوع، به عنوان مثال فایل های عکس با فرمت PNG، برنامه در پایان نام فایل ها یک عدد اضافه می کند تا از تکرار اسم آن ها جلوگیری کند.

محیط برنامه FocusOn Renamer

این ابزار برای پوشه ها کار نمی کند و بنابراین نمی توان پوشه هایی را ایجاد کرد که بتوانند نام پوشه ای را که در آن قرار گرفته اند به ارث ببرند. بزرگترین مزیت استفاده از این روش نامگذاری این است که حتی اگر یک پرونده را به مکان دیگری منتقل کنید، به راحتی می توانید متوجه شوید که کدام فایل مربوط به کدام پوشه است.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/4eb58

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است