برنامه رایگان FileTypesMan را می توان جایگزینی برای برگه File Types در Folder Options ویندوز نامید. این نرم افزار لیستی از همه پسوندها و فرمت های فایل و انواع ثبت شده در رایانه شما نشان می دهد. برای هر نوع از پرونده ها، اطلاعاتی مانند نام فرمت، توضیحات، نوع MIME، نوع ادراک شده، پرچم ها، پرچم های مرورگر و... نمایش داده می شود. FileTypesMan همچنین به شما امکان می دهد تا ویژگی ها و پرچم های هر نوع پرونده را به راحتی ویرایش کنید و همچنین به شما امکان می دهد اقدامات مربوط به هر نوع فایل را اضافه، ویرایش و حذف کنید.

یکی دیگر از کاربرد های این برنامه، تغییر آیکون نمایش داده شده برای یک نوع مشخص از فایل ها است. پرونده های ویندوز با نام و پسوند آنها و با نمادی که نمایانگر آنهاست، قابل شناسایی هستند و نماد و آیکون ابزاری برای شناسایی بصری فایل ها است. برای تغییر نماد یک نوع پرونده بدون تغییر اینکه کدام برنامه به طور پیش فرض آن را باز کند، می توانید از FileTypesMan استفاده کنید.


روش تغییر آیکون انواع و فرمت های مختلف فایل در ویندوز با استفاده از برنامه FileTypesMan

ابتدا برنامه را از این لینک دانلود کنید. برای جایگزینی نمودن نماد یک نوع فایل، به یک آیکون نیاز خواهید داشت. می توانید از هر کدام از آیکون های سیستمی مورد نظر خود استفاده کنید یا می توانید از یک تصویر PNG که در اختیار دارید، یک نماد ایجاد کنید.

برنامه را اجرا کنید و به لیست انواع پرونده ها بروید. نوع پرونده ای را که می خواهید نمادی را برای آن تغییر دهید انتخاب کرده، روی آن راست کلیک کرده و از منو گزینه Edit Selected File Type را انتخاب کنید.

انتخاب فرمت مورد نظر در FileTypesMan

یک پنجره جدید باز خواهد شد و در آن روی دکمه جستجو با نماد ... کنار قسمت Default Icon کلیک کنید که پنجره دیگری باز خواهد شد. FileTypesMan گزینه ای برای تنظیم مجدد آیکون برای نوع پرونده به حالت پیش فرض آن ندارد، بنابراین باید توجه داشته باشید که در صورت تمایل به بازگشت به حالت پیش فرض، نماد فعلی کدام است. در پنجره Change Icon، روی دکمه Browse کلیک کنید و نماد مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی هر دو پنجره باز شده، OK را کلیک کنید تا آیکون فرمت مورد نظر شما به روز شود.

انتخاب آیکون مورد نظر برای فایل در FileTypesMan

اگر برنامه پیش فرض مورد استفاده برای باز کردن نوع پرونده را تغییر دهید، نماد آن به روز می شود تا نماد برنامه جدید را نشان دهد. اما اگر آن را دوباره به برنامه ای که پیش از نصب برنامه جدید مورد استفاده قرار می گرفت تغییر دهید، از آیکون انتخاب شده شما استفاده خواهد شد. اگر می خواهید از نماد پیش فرض برای نوع فایل مورد نظر خود دوباره استفاده کنید، می توانید برنامه اجرا کننده فرمت مورد نظر را پاک کرده و دوباره نصب کنید تا آیکون ها بازیابی شوند.

برچسب ها : آیکون فرمت
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/d0641

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است