Microsoft XML Core Services یا به اختصار MSXML مجموعه ای از سرویس ها است که اجازه ساخت برنامه های کاربردی نوشته شده در ابزارهای توسعه JScript ،VBScript و Microsoft را برای ساخت برنامه های XML محور مبتنی بر سیستم عامل ویندوز می دهد. یکی از مواردی که این برنامه در آن کاربرد بسیاری دارد، ساخت بازی های کامپیوتری است که در نتیجه آن، هنگام اجرای بازی مورد نظر، باید این برنامه در سیستم کاربر نصب باشد و در صورت نصب نبودن با خطا مواجه خواهند شد.

نرم افزار msxml دارای نسخه های متفاوتی است که هر کدام از آن ها در سرویس پک های متنوعی نیز منتشر شده اند. نسخه چهارم این پکیج نرم افزاری یعنی نرم افزار MSXML 4.0، یکی از پر کاربرد ترین آن هاست که در حال حاضر، سه سرویس پک متفاوت برای آن وجود دارد. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که سرویس پک های جدیدتر شامل سرویس پک های قدیمی نیز هستند و در صورت نصب آخرین آن ها، نیازی به نصب نسخه های قدیمی نیست.

در ادامه مطلب، لینک دانلود برنامه MSXML 4.0 Service Pack 3 و همچنین دانلود فایل msxml4.dll را قرار داده ایم. همچنین در صورتی که با ارورهای مربوط به این برنامه در سیستم خود مواجه می شوید، می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

»»» ارور MSXML 4.0 هنگام اجرای بازی در ویندوز


دانلود MSXML 4.0 SP3

دانلود msxml4.dll

برای دانلود این برنامه، کافیست روی لینک زیر کلیک کرده و سپس در صفحه وب باز شده، روی دکمه آبی Download در مرکز صفحه یا روی دکمه فلش رو به پایین در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید:

 

دانلود سرویس پک 3 برنامه MSXML 4.0

 

پس از دانلود فایل، آن را از حالت فشرده خارج کرده و سپس فایل msxml.msi را اجرا و نصب کنید. پس از اتمام نصب، یک بار سیستم خود را ریاستارت کرده تا تغییرات در ویندوز اعمال شوند.

علاوه بر فایل نصب بالا، فایل های dll این پکیج، یعنی فایل msxml4.dll و فایل msxml4r.dll و فایل msxml4.inf نیز به صورت جداگانه در پوشه cab قرار دارد که در صورت نیاز می توانید آن ها را در پوشه مخصوص خود در مسیر زیر کپی کنید:

  • C:\Windows\System32

 

برچسب ها : MSXML
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/77ed2

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است