از آنجا که بسیاری از مردم در سراسر جهان این روز ها در خانه اقامت دارند و مشغول دورکاری هستند، بسیاری از مردم برای پیشبرد کارهای خود و داشتن ارتباط نزدیک با همکاران یا دیگر افراد، نیاز به برنامه های چت ویدیویی و ویدیو کنفرانس دارند. این خبر خوبی برای شرکت هایی مانند Skype و Zoom است که دو مورد از مشهورترین برنامه ها در این زمینه را در اختیار دارند. از آنجا که هر دو برنامه تقریبا خدمات یکسانی را ارائه می دهند، انتخاب بین این دو برای اشخاص یا شرکت ها می تواند به یک چالش تبدیل شود و مقایسه اسکایپ و زوم را سخت کرده است.

با این حال، تفاوت هایی نیز بین این دو در کیفیت تصویر، امنیت و... وجود دارد که در این مطلب، برنامه های اسکایپ و زوم را در برابر یکدیگر قرار داده و آن ها در بعضی از ویژگی های اساسی مورد بررسی قرار داده ایم.


مقایسه برنامه های ویدیو کنفرانس اسکایپ و زوم

 

کیفیت تصویر

برنامه Zoom به دلیل کیفیت غیرقابل پیش بینی ویدیو مورد انتقاد قرار گرفته است. کیفیت ویدیو در زوم هم به شبکه اینترنت و هم به الگوریتم های خود برنامه بستگی دارد. یکی از دلایل اصلی این مورد، ارائه ارتباط پایدار و بدون قطعی است. از طرف دیگر، اسکایپ به طور کلی کیفیت صدا و فیلم بهتری را ارائه می دهد، اما با هزینه قطعی تصویر گاه و بی گاه برنامه. این موارد به معنای خوب بودن و بد بودن هیچ کدام نیست و هرکس بنا بر ترجیح خود بین ارائه تصویر با کیفیت یا پایدار یکی را انتخاب می کند، اما در مقایسه این برنامه ها از منظر کیفیت ویدیو، اسکایپ برنده است.

 

ویژگی ها

وقتی صحبت از ویژگی های کلی می شود، هر دو برنامه طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه می دهند. زوم به کاربران اجازه می دهد پس زمینه های خود را تغییر دهند و در نتیجه کاربران زوم به جای دیدن دیوار یا اتاق پشت سر خود، می توانند هر تصویری را با انتخاب خود به عنوان پس زمینه بارگذاری کنند. زوم همچنین می تواند از بین 49 صفحه نمایش مختلف ویدیویی، از 1000 کاربر پشتیبانی کند. اسکایپ به 50 شرکت کننده در یک ارتباط ویدیو کنفرانس اجازه حضور می دهد. به علاوه هر دو برنامه از ارسال پیام متنی خصوصی در یک صندوق چت هنگام مکالمه ویدیویی و ضبط تماس پشتیبانی می کنند.

انتخاب پس زمینه در برنامه زوم

در نهایت، هر دو اپلیکیشن در مورد مجموعه ویژگی ها، بسیار مطلوب عمل می کنند و هر دو برنامه دارای اشتراک گذاری صفحه و امکان بارگذاری پرونده ها و اسناد دیگر هستند. با این حال زوم چند ویژگی اضافه کرده است که اسکایپ در حال حاضر آن ها را ارائه نمی دهد؛ مانند اجازه دادن به دو کاربر مختلف برای نمایش همزمان صفحه های خود.

 

دسترسی

هر دو برنامه اسکایپ و زوم، سازگاری گسترده ای با برنامه های cross-platform و سیستم عامل های مختلف دارند. Skype از سیستم عامل های Windows ،Mac ،Android ،iOS و همچنین وب پشتیبانی می کند و به عنوان یک ابزار متعلق به کمپانی مایکروسافت، ادغام و سازگاری گسترده ای با دیگر محصولات مرتبط با این شرکت دارد. از طرف دیگر، برنامه زوم مجموعه ادغام های خاص خود را در برنامه های موبایل روی اندروید و iOS به همراه سیستم عامل های دسکتاپ ویندوز، مک و لینوکس اضافه کرده است. زوم همچنین از طریق ادغام با برنامه های شخص ثالثی مانند Slack ،Salesforce ،Outlook ،Google Drive و Dropbox یک پارچگی خوبی را در کنار آن ها ارائه کرده است.

 

امنیت

برای هر کسی که از یک برنامه کنفرانس ویدئویی استفاده می کند، امنیت باید مهم باشد. اسکایپ و زوم هر دو دارای رمزگذاری انتها به انتها هستند تا از برقراری ارتباطات ایمن اطمینان حاصل کنند. با این حال، اخیرا کشف ده ها مشکل در امنیت و حفظ حریم خصوصی در زوم، آن را مورد انتقاد بسیاری قرار داده است و بسیاری از شرکت ها تصمیم به تغییر این برنامه برای انجام ویدیو کنفرانس ها گرفته اند.

این مسائل برای اولین بار در تاریخ 4 مارس کشف شد که در یک تحقیق مشخص شد زوم در حال ارسال داده های کاربران به فیس بوک است. زوم به سرعت واکنش نشان داد و ویژگی تحلیلی را حذف کرد، اما این تازه شروع مشکلات آن بود. بسیاری از نهاد های دولتی از جمله دادستان کل نیویورک، کنگره ایالات متحده و پنتاگون نسبت به استفاده از زوم هشدار دادند و یا آن را کاملا مسدود کردند. شکی نیست که زوم مسیری طولانی در پیش دارد تا اعتماد کاربران را جلب کند.

شرکت مادر Skype یعنی مایکروسافت، به طور فزاینده ای روی حفظ حریم خصوصی متمرکز شده است و معرفی رمزنگاری انتها به انتها در نوامبر سال 2018 یکی از این آن هاست. با این حال، در آگوست 2019 مشخص شد که پیمانکاران مایکروسافت با استفاده از قابلیت ترجمه برنامه در حال گوش دادن به تماس های تصادفی در Skype بودند و این مسئله پس از گذشت چند ماه عمدتا فراموش شد. در نهایت، اسکایپ در طول تاریخ خود شاهد مسائل مربوط به حریم خصوصی به مراتب کمتری بوده است و آن را به گزینه مطمئن تری تبدیل کرده است.

 

هزینه ها

اسکایپ به منظور انجام مکالمات، چت های ویدیویی و پیام رسانی با سایر کاربران اسکایپ به طور کلی رایگان است و تنها بعضی از خدمات آن هزینه دارند. با قیمت 2.99 دلار در ماه، کاربران اسکایپ می توانند به طور نامحدود امکان تماس با تلفن ثابت یا تلفن همراه در ایالات متحده دریافت کنند و با 6.99 دلار به امکان به سراسر جهان گسترش می یابد.

زوم چهار پلن منحصر به فرد ارائه می دهد که هرکدام مخاطب مورد نظر خود را دارند. استفاده شخصی از چت های ویدیویی با حداکثر 100 کاربر در زوم رایگان است. در صورتی که بیش از سه کاربر وجود داشته باشد، جلسات نامحدود تا چهل دقیقه را می توان استفاده کرد. فراتر از آن، پلن های Pro و Enterprise به ترتیب با قیمت 14.99 دلار و 19.99 دلار شروع می شوند و به حداقل تعداد کاربر نیاز دارند و برای کسب و کارها بهترین استفاده را دارند.

 

نتیجه گیری

در پایان هر دو ابزار قصد دارند ارتباط با خانواده، دوستان و همکاران را آسان تر کنند. اسکایپ گزینه ای کاربر پسند تر است و تاریخچه آن این اطمینان را حاصل می کند که مردم با نحوه کارکرد آن آشنا هستند. زوم ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد و این بدان معنی است که نیاز به یادگیری دارد. محدودیت 50 نفره اسکایپ همچنین باعث می شود که برای تیم ها و گروه های کوچکتر مناسب تر باشد و در کنار قیمت مناسب، پشتیبانی از مرورگرهای وب را ارائه می دهد که هر کسی می تواند در هر مکانی از آن استفاده کند.

در پایان، تاریخچه اسکایپ و تلاشهای اخیر مایکروسافت برای حفظ حریم خصوصی، آن را به انتخاب بهتری برای از نظر امنیتی تبدیل کرده است. انتخاب زوم به این مورد بستگی دارد که درباره مسائل مربوط به حریم خصوصی آن چه احساسی دارید. اگر اهمیت زیادی برای شما ندارد، بزرگنمایی گزینه مناسبی است. به هر حال اگر تصمیم دارید با Zoom کار کنید، فراموش نکنید که برای برقراری جلسات از راه دور بهتر، از ویژگی های آن استفاده کامل کنید.

برچسب ها : مقایسه Skype Zoom
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/0f258

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است