شبکه اجتماعی پارلر اخیرا به عنوان جایگزینی برای شبکه های اجتماعی فیس بوک و توییتر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اما پارلر چیست؟

در میان بحث و جدال بر سر رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر که اطلاعات نادرست را پرچم گذاری می کنند یا اعضا را به دلیل نقض سیاست های خود، بلاک می کنند، به مرو یک شبکه اجتماعی جایگزین محبوبیت بیشتری پیدا می کند. پارلر در راس نمودارهای فروشگاه های اپلیکیشن قرار گرفته است و روز به روز در حال گسترده تر شدن است.

اما این سوشال مدیا نو رسیده دقیقا چه چیزی است و تفاوت آن با موارد بزرگتر و شناخته شده رسانه های اجتماعی در چیست؟ در ادامه مطلب، به این سوالات پاسخ داده و سعی کرده ایم تا این شبکه اجتماعی را به طور کامل تشریح کنیم.


پارلر چیست؟

اگرچه شاید اخیرا در مورد Parler از پلتفرم ها یا افراد مختلف چیزی شنیده باشید، اما این رسانه اجتماعی از سال 2018 شروع به کار کرده است و نام خود را از یک لغت فرانسوی به معنای صحبت کردن گرفته است.

این پلتفرم که خود را برترین پلتفرم سخنرانی آزاد جهان می نامد، بر اساس این ایده ساخته شده است که سایت های رسانه های اجتماعی نباید در بیان دیدگاه های کاربران اختلال ایجاد کنند. با این که اساسا خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی جایگزین دیگر موارد معرفی می دهد، اما شبکه های اجتماعی جایگزین دیگری نیز در بر این اساس وجود دارد.

صفحه اصلی پارلر

صفحه ارزش های پارلر توضیح می دهد: سیاست های محتاطانه در برابر محتوای مغرضانه، خشمگینان و زورگویان را قادر می سازد تا بر رهنمودهای جامعه تأثیر بگذارند و سیاست های خنثی از نظر پارلر جامعه ای از افراد را پرورش می دهد که بیان همه عقاید غیر خشونت آمیز را تحمل می کنند.

پارلر آنچه را هیئت منصفه جامعه می نامد برای اجرای دستورالعمل های اجتماعی خود بر اساس سابقه قانونی منصفانه و عادلانه دارد. با این حال، دقیقا مشخص نیست که این هیئت منصفه در واقع چگونه کار می کند. Parler همچنین در قوانین خود این حق را برای خود محفوظ دارد که هر زمان به هر دلیلی محتوای کاربر را حذف یا آنها را از سیستم بلاک کند.

این سایت ابزارهای متنوعی برای کنترل محتوایی قابل مشاهده به کاربران می دهد که شامل مسدود کردن کاربران یا فیلتر کردن پست ها با کلمات کلیدی خاص است. Parler این موقعیت را به عنوان روشی تنظیم می کند که شما می توانید دنیای خود را تعدیل کنید، در حالی که با محتوای کلی موجود در سیستم تداخل نمی کنید.

ویژگی های پارلر فقط در مورد آزادی بیان نیست. این پلتفرم همچنین با وعده دادن عدم فروش داده های کاربران در هر شرایطی، با سایر سایت های رسانه های اجتماعی رقابت می کند؛ چیزی که دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی به خاطر آن بدنام هستند. همچنین از پردازش ویژه ای به نام Parler Citizen Verification برای جلوگیری از اجرای ربات ها استفاده می شود که در مورد اثر بخشی این ویژگی، تردید هایی وجود دارد. با این حال، باید هر بار که وارد سیستم می شوید، یک عبارت کپچا را پر کرده و کد امنیتی ارسال شده به تلفن همراه خود را نیز وارد کنید.

 

پارلر چگونه عمل می کند؟

از نظر عملکردی، پارلر مانند سایر سایت های رسانه های اجتماعی همانند توییتر و فیس بوک کار می کند. افراد و موضوعات توصیه شده برای پیگیری در اختیار کاربران قرار می گیرد، در حالی که می توانند پست های خود را پر و تنظیم کنند. همچنین می توانید محتوا را مجددا به اشتراک بگذارید به این نوع اشتراک گذاری echoes گفته می شود.

پروفایل کاربری پارلر

این سایت امکان ارسال عکس و GIF، لینک های خارجی و همچنین فیلم از YouTube را نیز دارد. اگرچه، اکثر کاربران، تقریبا به طور انحصاری پیوندهایی به سایتهای خارجی ارسال کرده اند. همچنین چندین جنبه منحصر به فرد در سایت وجود دارد. نمایه ها دارای صفحه ای با عنوان Badge Selection هستند که نشان می دهد یک عنصر گیمیفیکیشن وجود دارد که به کاربران برای اقدامات مختلف در سایت پاداش می دهد.

همچنین یک بخش از نمایه شما وجود دارد که امتیازها، تخلفات و نقاط نقض قوانین را ردیابی کرده و نمایش می دهد که به نظر می رسد این توضیح در هیچ کجای سایت وجود ندارد.

 

پارلر برای چه کسانی است؟

با توجه به صفحات توضیحات پارلر و اطلاعات تبلیغاتی، این سایت برای کمک به افراد با تجارب مختلف و از همه طیف های اجتماعی زندگی است که با یکدیگر برابر خواهند بود. سایت علی رغم ادعاهای خود مبنی بر آزادی، تنوع و گنجایش، کاملا محافظه کارانه است. اگرچه ممکن است اکثر کاربران موجود در سیستم از گروه های مشابهی باشند، اما در راه اندازی و عملکرد وب سایت چیزی وجود ندارد که لزوما به گروه خاصی امتیاز دهد.

نوتیفیکیشن های پارلر

با این حال، لازم به ذکر است که هنگام ایجاد حساب کاربری، در زمان نگارش این مطلب دو اعلان دریافت شده است که پیام های خوشامدگویی بودند: یکی از Parler Support و دیگری از حساب کاربری Team Trump. این سایت با توجه به سیاست حفظ حریم خصوصی برای بازدیدکنندگان در ایالات متحده در نظر گرفته شده است. این به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی توصیف می شود، زیرا اطلاعات کاربر به طور انحصاری در سرورهای ایالات متحده ذخیره می شود.

 

چرا مردم به پارلر سرازیر می شوند؟

محبوبیت پارلر به ویژه پس از انتخابات سال 2020 ایالات متحده افزایش یافته است. به طور کلی، به نظر می رسد در حال حاضر افراد برای ارسال مواردی که در سایر رسانه های اجتماعی پرچم گذاری و ممنوع می شوند، به پارلر سرازیر می شوند. در همین حال، دیگران نسبت به دستورالعمل های جامعه و سیاست های سیستم های دیگر، مخصوصا فیس بوک و توییتر اعتراض دارند.

برخی از کاربران نظرات یا اخباری را ارسال می کنند که سایت هایی مانند فیس بوک و توییتر آن ها را بلاک کرده یا حداقل با هشدار اطلاعات غلط علامت گذاری می کنند. همچنین، با توجه به نگرانی هایی مانند حریم خصوصی داده ها که در مورد شبکه هایی نظیر فیسبوک و توییتر بسیار مطرح است، افراد بسیاری ممکن است به سادگی با داشتن گزینه دیگری به جای آن ها، ترغیب به استفاده از اینگونه پلتفرم ها شوند.

متأسفانه، به نظر می رسد برخی از کاربران (اعم از ربات های AI یا ترول های انسانی) از نگرش Parler برای پذیرش و محبوبیت اخیر آن به عنوان بستری برای هرزنامه استفاده می کنند. گرچه برای آسیب زدن به کسی برای مواردی مانند اختلافات سیاسی حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد، اگر این سیستم عامل بخواهد کاربران واقعی خود را راضی نگه دارد، ممکن است مجبور شود کمی بیشتر خود را جمع و جور کند.

 

آیا پارلر ارزش ثبت نام دارد؟

مقاصد پارلر برای ایجاد یک مکان عمومی برای گفتمان آزاد، به سختی می تواند ایده ای برای ترس از آن باشد. متأسفانه، این پلتفرم در حال حاضر ممکن است در حال تبدیل شدن به یک مکان گفتوگو برای مردم باشد تا ادعاها و اطلاعات غلط را تقویت کنند که توسط شبکه های اجتماعی دیگر پشتیبانی نمی شود.

اگر دوست دارید در مورد سیاست در فیس بوک و توییتر بحث کنید، پارلر ممکن است محلی برای شما باشد تا بتوانید جامعه ای از افراد با اراده قوی را برای گفتمان صادقانه پیدا کنید. کاوش در سایت رایگان است؛ اما تا زمانی که مسائل موجود در سایت کمی بهتر شود، بهتر است برای حفظ امنیت خود، با استفاده از یک مرورگر وب امن و VPN وارد سیستم شوید.

برچسب ها : Parler
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/6e57a

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است